HERCEY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERCEY

Hercey herseyinizi bulacağınız paylaşım platformu

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Roberto Carlos Röportaj..

YazarMesaj
Alihan Özkanca
Yeni üye
Yeni üye
Alihan Özkanca

Roberto Carlos Röportaj.. Empty
MesajKonu: Roberto Carlos Röportaj..   Roberto Carlos Röportaj.. EmptyÇarş. Ara. 23, 2009 2:35 pm

Roberto Carlos Röportaj.. Gamova_carlos_453456

Fenerbahçe [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bayan Voleybol Takımı'nın dünyaca ünlü Rus oyuncusu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Sherif[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] maçında taraftarlarımıza veda ederek ülkesine dönen Brezilyalı yıldız [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile Türkiye'deki son röportajı gerçekleştirdi.

Simultane tercüme sayesinde birbirlerini ana dillerinde anlayıp konuşma fırsatı bulan iki yıldız, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ülkesine gitmeden önce [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bartu Tesisleri'nde bir araya geldi.

Gamova'nın, Fenerbahçe hakkındaki görüşlerini sorduğu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], ''Sana Fenerbahçe'de öncelikle bol şans diliyorum. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Sen de kariyerin ve yeteneklerin doğrultusunda burada olmayı hak ediyorsun. Fenerbahçe her zaman, her alanda [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] için mücadele eder, çünkü Fenerbahçe dünyanın en büyük kulüplerinden biri. Sen Fenerbahçe'nin voleyboldan dünyaya yansıyan yüzüsün ve bu bence çok önemli'' diye konuştu.

-''VOLEYBOL HAYRANIYIM''-

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a, onun büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Gamova, Brezilyalı yıldıza voleybola olan ilgisini sordu ve ''Özellikle kamp günleri Fenerbahçe [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'in maçları olursa karşılaşmalarınızı büyük bir zevkle izliyordum. Fenerbahçe [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] izlemekten keyi[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alınan bir takım. Ben futbolun yanında diğer sporları da seviyorum ve bunu pek kimse bilmez, ama ben bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hayranıyım. Fenerbahçe [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çok kaliteli bir takım olduğu için maçlarını da izlemek güzel oluyor. Fenerbahçe [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şampiyonluğu hak ediyor. Sizlere her zaman başarılar diliyorum'' yanıtını aldı.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Gamova ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken, ''Benim için burada olmak, her zaman televizyondan izlediğim bir insanı bu kadar yakından görmek büyük bir onur. Ben de bundan sonra seni ve maçlarını takip etmeyi sürdüreceğim. Umarım her şey senin için yolunda gider. Fenerbahçe [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'de şampiyonluklar yaşarsın'' dedi.

Gamova da [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'un bu sözlerine karşılık Brezilyalı yıldıza teşekkür etti ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sözü verdi.

-''BURAYI HER ZAMAN ÖZLEYECEĞİM''-

Rus voleybolcu, söyleşide [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan Türkiye hakkındaki görüşlerini de öğrenmek istedi. Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu ifade eden [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], şunları söyledi:

''Burada bulunduğum 2,5 yıl içinde çok güzel şeyler yaşadım. Her zaman burada olmanın, burada futbol oynamanın özlemi içinde bulunacağım. Türk yemeklerini çok özleyeceğim. Açıkçası burada bulunan birçok şeyin özlemi içinde olacağımı düşünüyorum. Çünkü Türkiye'de çok güzel bir ortamım vardı. Özellikle takım içindeki atmosfer çok iyiydi. Tüm bunların hepsi ileride arayacağım şeyler diye düşünüyorum. Şimdi başka bir takıma gidiyorum. Burada yaşanan ortamı ve yaşadığım tecrübelerimi de yanımda götürüyorum ama ne olursa olsun burayı her zaman çok özleyeceğim.''

Gamova daha sonra [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan yabancı bir ülkede yaşamayı kolaylaştıracak tavsiyelerde bulunmasını istedi. Ailesinden uzak kaldığı zamanl[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] genelde arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini belirten [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], ''Evde kaldığım zamanl[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] televizyon izleyip, video oyunları oynamayı seviyorum. İnternette zaman geçiriyorum. Dışarı çıktığım zamanl[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ise restoranlara gidiyorum. Alışveriş merkezlerine gidiyoruz. Bazen evde yalnız kaldığımda düşünüyorum, uzaklara dalıyorum ama senin yapabileceğin en azından ailen buraya gelene kadar bir sürü şey var. Özellikle sabırlı olman gerekiyor. Sabırlı ol, ki her şey istediğin gibi olabilsin'' ifadelerini kullandı.

-''TÜRKÇE GERÇEKTEN ZOR BİR DİL''-

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], öğrendiği Türkçe sözcüklerin ne olduğu sorusuna, ''Türkçe olarak çok az şey konuşabiliyorum. Örnek olarak (Günaydın), (Afiyet olsun), (İyi akşamlar), (Merhaba). Türkçe gerçekten zor bir dil, sadece basit şeyleri söyleyebiliyorum, (Sağol kardeşim) gibi. Bu tarz temel kelimeler ve futbolda aramızda konuştuğumuz cümleler ve sohbet sırasında kullanılan temel şeyler'' diye yanıt verdi.

Türkiye'deki son röportajını kendisiyle yaptığını hatırlatan Gamova'ya teşekkür eden [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], ''Benim senin bir hayranın, senin de benim bir hayranım olduğunu düşünürsek, Türkiye'deki son röportajımı seninle yapmak bana ayrı bir mutluluk verdi. Sana Fenerbahçe taraftarını memnun edebilmen açısından mesajım ve tavsiyem şu olacak; iyi sonuç, iyi oyun ve her maçı keyi[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alarak oynaman. Bir kez daha söylemek gerekirse, uçağa binip Brezilya'ya gitmeden önce, seninle bu röportajı yapmak beni çok onurlandırdı. Burada geçireceğin süre boyunca sana başarılar ve bol şans diliyorum'' şeklinde konuştu.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] söyleşi sonrası röportaj için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a teşekkür ederken, Brezilyalı yıldıza [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] takımında başarılar diledi.

Roberto Carlos Röportaj..
1 sayfadaki 1 sayfası